Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Чернявська С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Чернявська С. М. 
Основні напрямки українізації технікумів УСРР у 1920-ті роки / С. М. Чернявська // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2002. - Т. 8. - С. 225-231. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто місце технікумів в системі освіти України у 1920-ті рр., завдання та функції технічної освіти цього періоду. Проаналізовано статистичний матеріал, який містить інформацію про хід українізації технікумів, про специфіку та ступінь цього процесу залежно від галузевої спрямованості технічної освіти. Наведено дані стосовно мови викладання, національної належності абітурієнтів та студентів, ступеня українізації проведення практичних занять і українізації викладачів тощо. Наголошено що, незважаючи на певні розходження в цифрах залежно від професійної спрямованості освіти, галузевої належності, українізація технікумів здійснювалася швидше, ніж інститутів. Проаналізовано недоліки та помилки у проведенні українізації технічної освіти, зокрема пріоритет суто адміністративних методів.


Ключ. слова: середня освіта в Україні, історія освіти в Україні, технікуми, 1920 роки, українізація, статистичні показники, технічна освіта в Україні.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч473(4Укр)61 + Ш121(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чернявська С. М. 
Впровадження української мови в систему освіти 1923 - 1932 рр. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. М. Чернявська; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

Показано, що у досліджуваний період (1923 - 1932 рр.) партійний та державний апарат докладав значних зусиль для матеріально-технічної забезпеченості українізації освіти в УСРР, насамперед необхідними педагогічними кадрами та навчальною літературою, завдяки чому було досягнуто значних результатів, відбулися позитивні зрушення, які сприяли мовному та культурному зближенню різних верств українського населення, підвищенню їх освітнього рівня, були подолані деякі диспропорції в сфері етнічної політики. Зазначено, що найбільших успіхів радянська влада досягла у сфері шкільної освіти, організації шкільної справи та підготовки вчительських кадрів. Показано, що у зв'язку з політехнізацією освіти особливого значення набула діяльність технікумів, які в Радянській Україні були закладами вищої освіти. Відзначено, що ступінь українізації студентів, викладачів та відсоток етнічних українців серед тих, хто навчався, значною мірою залежали від фахової спрямованості навчальних закладів. На початку 1930-х рр. директивний характер та непослідовність запроваджених реформ і остаточна відмова від закріплення успіхів політики українізації призвели до негативних наслідків у сфері української освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4УКР) + Т3(4УКР)61-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326568 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського